W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kampania edukacyjno-informacyjna "Jasne jak słońce"

Czarny napis na białym tle

To kampania edukacyjno-informacyjna prowadzona wraz z NIZP-PZH i Ministerstwem Zdrowia, która informuje skutkach nadmiernego narażenia na promieniowanie UV i negatywnych aspektach korzystania z solariów.

Nadmierne eksponowanie skóry na promienie UV może doprowadzić nawet do wystąpienia tak poważnych chorób, jak nowotwór skóry. Wciąż istnieje konieczność informowania o tym ogółu społeczeństwa.

Nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe może prowadzić do rozwoju nowotworów skóry. Z tego względu, ze słońca powinniśmy korzystać  z rozwagą oraz powinniśmy unikać korzystania ze sztucznych źródeł promieniowania UV, jakimi są np. lampy opalające w salarium. Nie każdy zdaje sobie również sprawę z tego, jakie są negatywne skutki korzystania z solariów. Pamiętajmy także o stosowaniu odpowiednich środków ochrony przeciw promieniowaniu UV (stosowanie kremów z filtrami przeciw UV; unikanie przebywania na słońcu, w upalne dni, w godzinach 10:00-16:00; noszeniu przewiewnej odzieży osłaniającej skórę; noszeniu nakrycia głowy i odpowiednio dobranych okularów z filtrami UV).

Adresatem kampanii jest ogół społeczeństwa, a w szczególności dzieci, młodzież, rodzice i właściciele solariów.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://jasnejakslonce.pzh.gov.pl/