W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień strażaka

04.05.2021

List Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka z okazji Dnia Strażaka.

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Dzień św. Floriana to święto wszystkich strażaków, którzy z wielką odwagą i poświęceniem zmagają się z różnymi zagrożeniami ratując ludzkie życie i zdrowie. Wasza misja budzi wielki szacunek. Wasz mundur to symbol niezawodności, profesjonalizmu, męstwa
i ofiarności.

Z okazji Dnia Strażaka składam Państwu serdeczne gratulacje, podziękowania i najlepsze życzenia. W imieniu wszystkich Lubuszan dziękuję i wyrażam ogromną wdzięczność za codzienną służbę. Za niezwykle ofiarną postawę podczas walki z pandemią koronawirusa, zarazą afrykańskiego pomoru świń, epidemią grypy ptaków oraz zdarzeń pogodowych. Państwa zaangażowania, zdecydowane działanie oraz okazywana ludziom pomoc, miały i mają w tych trudnych sytuacjach olbrzymie znaczenie.

Za dobrą współpracę i współdziałanie z Państwową Strażą Pożarną dziękuję wszystkim Druhnom i Druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych. Często jesteście pierwsi na miejscu nieszczęśliwego zdarzenia, niesiecie pomoc i wspieracie kolegów zawodowców. Członkowie OSP to bardzo często lokalni liderzy, dbający o swoje małe ojczyzny, pielęgnujący wartości i tradycje.

Wszystkim lubuskim strażakom przekazuję wyrazy najwyższego szacunku i składam najserdeczniejsze życzenia. Oddaję hołd wszystkim tym, którzy oddali swoje życie podczas akcji ratowniczych. Niech odpowiedzialna i zaszczytna służba pożarnicza przynosi Państwu jak najwięcej  satysfakcji, a św. Floriana niech zawsze wspiera Was i Wasze rodziny.

 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak