W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Gorzowski „Start” z 16 medalami!

07.06.2021

Wojewoda Władysław Dajczak pogratulował zawodnikom oraz trenerowi Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych ,,Start”, którzy wrócili z tegorocznych Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy. Podczas nich zdobyli aż 16 medali na 49 jakie zdobyła reprezentacja Polski - 4 złote, 8 srebrnych i 4 brązowe.

Przemawia Zbigniew Lewkowicz trener GZSN „START”

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy odbyły się 1-5 czerwca 2021 roku w Bydgoszczy, to najważniejsze wydarzenie w pierwszej części sezonu. Do Bydgoszczy przyjechało blisko 700 zawodników z 44 krajów. Podczas nich gorzowski “Start” zdobył 16 medali na 49 - 4 złote, 8 srebrnych i 4 brązowe. Jak zaznaczył Zbigniew Lewkowicz trener GZSN „START”, zawodnicy uzyskali wyniki na poziomach rekordów życiowych i obecnie drużyna czeka na igrzyska paraolimpijskie.

Po raz kolejny mam przyjemność spotkać się z Wami, osobiście pogratulować, dziękować i wyrazić wielki podziw dla tego co robicie. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, na 49 medali zdobytych przez reprezentację Polski aż 16 jest Waszym dziełem. Jest to ogromne osiągnięcie oraz ogrom pracy, który włożyliście w przygotowanie – podkreślił w czasie spotkania wojewoda Władysław Dajczak – Podczas naszych spotkań zawsze rozmawialiśmy o stadionie dla Was, abyście mogli trenować w Gorzowie i pokazać swoje umiejętności przed gorzowianami, Lubuszanami. Mam nadzieję, że jest już to bliskie i w końcu się tego doczekacie, bo na to zasługujecie – dodał wojewoda.

Medaliści

4 -  złote medale:

Kotłowska Faustyna – (dysk),

Śliwińska Renata –  (pchnięcie kulą),

Lepiato Maciej –  (skok wzwyż),

Tyszkowski Bartosz –  (pchnięcie kulą).

 

8 -  srebrnych medali:

Śliwińska Renata –  (dysk)  WR ,Rekord Świata,

Czarnecki Łukasz –  (rzut oszczepem),

Ciuksza Krzysztof – 2 medale (100, 400m),

Górczak Bartosz –  (pchnięcie kulą),

Stoltman Lech -  (pchnięcie kulą),

Głąb Michał –  (pchnięcie kulą),

Wietecki Marek –  (rzut oszczepem),

 

4 -  brązowe medale:

Mamczarz Łukasz – (skok wzwyż),

Gałan Agata –  (400m),

Wojnicki Mateusz – (rzut oszczepem),  

Wietecki Łukasz –  (5000m),

 

  • Reprezentacja Polski zdobyła 49 medali (15 złotych, 20 srebrnych i 14 brązowych) plasując się na 3 miejscu w klasyfikacji drużynowej. W tym, aż 16 medali wywalczyli paralekkoatleci GZSN “Start”.