W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Inauguracja akcji Pola Nadziei

06.10.2021

Przed Lubuskim Urzędem Wojewódzkim odbyła się inauguracja 24. edycji akcji Pola Nadziei. Inicjatywa ma na celu zbieranie środków na funkcjonowanie hospicjów oraz edukację.

Uczniowie umieszczają cebulki w dołkach. W dłoniach trzymają żółte kwiaty bibuły

Ponad 500 cebulek żonkili zakwitnie na wiosnę przed budynkiem Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. W ramach inauguracji akcji wspólnie z wojewodą zasadzili je przedstawiciele Hospicjum Św. Kamila i administracji zespolonej, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 i nr 14 oraz pracownicy urzędu.

- Niejednokrotnie miałem okazję być w Hospicjum Św. Kamila. To miejsce, w którym ludzie cierpiący, przeżywający dramat choroby spotykają się z drugim człowiekiem. Wychodzi on do nich z miłością, z wielką opieką i serdecznością. Nie ma nic ważniejszego, dlatego cieszę się, że są z nami młodzi ludzie, za co dziękuję nauczycielom. Myślę, że każdy z nas powinien mieć świadomość, że nie wiemy co spotka nas w życiu i czy miejsce takie jak hospicjum nie będzie nam potrzebne – mówił wojewoda Władysław Dajczak w czasie uroczystej inauguracji akcji.

Wojewoda podziękował również pracownikom hospicjum za ich pracę. Podkreślił, że  nic nie zastąpi miłości i dobroci drugiego człowieka: - Tam, gdzie będę mógł, będę mówił o roli hospicjum, o jego wspaniałej misji i o ludziach, którzy z ogromnym poświęceniem oddają posługę drugiemu człowiekowi – dodał.

Gorzowskie Hospicjum Św. Kamila  realizuje kampanię Pola Nadziei po raz 16. Cebulki kwiatów można zakupić w siedzibie hospicjum przy ul. Stilonowej 21.  

Historia akcji

Pierwsze polskie “pola nadziei” zakwitły wiosną 1998 roku w krakowskich parkach. Był to efekt współpracy brytyjskiej organizacji charytatywnej Marie Curie Cancer Care z Towarzystwem Przyjaciół Chorych “Hospicjum” , które prowadzi Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Od 2003 roku akcja jest organizowana w całej Polsce. W pierwszych ogólnopolskich Polach Nadziei wzięło udział 7 hospicjów, obecnie każdego roku do programu zgłasza się około 40.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}