W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka

04.05.2021

Informacje zawarte w poście na facebookowym profilu Pana Jacka Bachalskiego na temat „Majówkowego Punktu Szczepień” w Gorzowie Wielkopolskim są nieprawdziwe.

Komunikat Wojewody Lubuskiego

Szczepionki, które dostarczono do „Majówkowego Punktu Szczepień” pochodziły z osobnej puli przeznaczonej wyłącznie na ten cel. Zmniejszenie dostaw do punktu szczepień produktu firmy Janssen (szczepionka Johnson&Johnson) wynika z ograniczenia przez producenta dostawy do Polski. Informacje na ten temat były przekazywane od 24 kwietnia w komunikatach medialnych. Punkty szczepień w zamian otrzymały możliwość zamówienia szczepionki firmy Pfizer, o czym zostały poinformowane przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych 03.05.2021 r.


Akcja #ZaszczepSięWMajówkę w Gorzowie Wielkopolskim cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Łącznie do tej pory zaszczepiło się 1950 osób. Szczepienia to jedyny sposób ochrony przed epidemią koronawirusa oraz szansa na szybki powrót do normalności. Proces szczepień nie powinien być przedmiotem politycznych sporów, ani elementem konkurencji gospodarczej pomiędzy prywatnymi podmiotami gospodarczymi.