W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nabór wniosków w ramach Instrumentu Wspierania Projektów na rok 2023 (Project Support Facility) Rady Państw Morza Bałtyckiego

17.03.2023

Sekretariat Rady Państw Morza Bałtyckiego (RPMB) zaprasza do udziału w naborze wniosków w ramach Instrumentu Wspierania Projektów na rok 2023 (Project Support Facility - PSF) dla podmiotów z Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski i Szwecji.

logo w kolorze z napisem Council of the Baltic Sea States

PSF został utworzony przez państwa członkowskie RPMB w 2012 r. w celu współfinansowania projektów rozwijających i wzmacniających współpracę
w regionie Morza Bałtyckiego. W realizację projektu muszą być zaangażowani partnerzy z co najmniej trzech ww. państw, a grant dla projektu może wynieść maksymalnie 65 tys. EUR. 

Projekty w 2023 powinny koncentrować się na długoterminowych priorytetach:

  1.  „Bezpieczny i stabilny region" ma na celu sprawienie, aby każdy czuł się bezpiecznie w każdym zakątku naszego regionu poprzez wzmocnienie bezpieczeństwa cywilnego, zapobieganie wyzyskowi i ochronę najbardziej narażonych osób w regionie Morza Bałtyckiego oraz wzmocnienie znaczenia współpracy transgranicznej i interdyscyplinarnej.      
  2. „Zrównoważony i prosperujący region" wspiera żywotne i odporne społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem adaptacji do zmian klimatu i ich wpływu na społeczności i ekosystemy, a także zapewnienie przyjaznego dla środowiska, zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego.      
  3. „Tożsamość regionalna" ma na celu wspieranie integracji społecznej poprzez kreatywne inicjatywy kulturalne, edukację na wysokim poziomie i inicjatywy młodzieżowe.

Zakres działań: 

  • Rozwijanie i poszerzanie współpracy pomiędzy rządami krajowymi, regionalnymi i lokalnymi, organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, organizacjami wolontariuszy, naukowcami, praktykami i decydentami
    z różnych sektorów i poziomów w zakresie zarządzania rosnącym ryzykiem związanym ze zmianami klimatu.      
  • Ustanowienie punktu spotkań dla wymiany najlepszych praktyk wdrożeniowych.      
  • Szkolenie i budowanie potencjału dla krajowych i lokalnych podmiotów w zakresie identyfikacji, oceny i zarządzania wpływem zagrożeń związanych ze zmianami klimatu na społeczeństwa i ekosystemy.      
  • Ustanowienie i utrzymanie zrównoważonych i integracyjnych programów, opracowanie praktycznych środków, modeli współpracy i narzędzi w celu ochrony wszystkich grup społecznych przed skutkami różnych czynników ryzyka, w tym zmian klimatu, oraz zaangażowanie w budowę bardziej odpornych społeczności.       
  • Inne zintegrowane i innowacyjne podejścia do promowania celów niniejszego konkursu. 

Nabór wniosków w edycji 2023 zostanie przeprowadzony  w terminie do 31 marca 2023 r.

Bliższe informacje na temat warunków aplikowania znajdują się na stronie internetowej Rady Państw Morza Bałtyckiego: link poniżej.

 

Materiały

https://cbss.org/psf/
{"register":{"columns":[]}}