W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody Dnia Ratownictwa Medycznego

13.10.2021

W Lubuski Urzędzie Wojewódzkim odbyły się oficjalne obchody Dnia Ratownictwa Medycznego. Wojewoda Władysław Dajczak podziękował dyspozytorom i ratownikom medycznym za ich służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

Wspólne zdjęcie wyróżnionych pracowników z przełożonymi i wojewodą

Lubuskie ratownictwo medyczne składa się z 54 zespołów karetek, 2 śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, 8 oddziałów szpitalnych ratunkowych oraz 1 dyspozytorni medycznej. Z kolei system Państwowego Ratownictwa Medycznego w lubuskim obejmuje 665 ratowników, 109 pielęgniarek i 181 lekarzy.

- Ratownictwo medyczne to służba, której zadaniem jest ratowanie życia i zdrowia. Wszystkim ludziom, którzy tworzą lubuskie ratownictwo medyczne, składam ogromne podziękowania za ich codzienną pracę. Dziękuję również za nieustającą walkę z epidemią, która pojawiła się na świecie w ubiegłym roku. Nie sposób nie podziękować również za podjęty dialog w czasie starań o podwyższenie wynagrodzeń, za znalezienie porozumienia, a także za to, że nawet w tak burzliwym czasie ratowanie ludzkiego życia pozostało najważniejsze – powiedział wojewoda Władysław Dajczak w czasie uroczystości.

W imieniu Prezydenta RP Wojewoda Lubuski uhonorował pracowników ratownictwa 5 Medalami za Długoletnią Służbę – 2 Złotymi, 2 Srebrnymi oraz 1 Brązowym. Dodatkowo wręczono specjalne wyróżnienia.

Dyspozytornia medyczna Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego

Podczas każdej zmiany w dyspozytorni pracuje 7 dyspozytorów. Średnio odbierają oni 17644 połączeń miesięcznie (588 połączeń na dobę). Statystyka wyjazdów zespołów medycznych pokazuje, że dysponują oni średnio 7636 wyjazdów miesięcznie (254 na dobę).

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}