W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej

10.06.2021

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Wojewoda Władysława Dajczak pogratulował nowemu członkowi Rady, którym został Jarosław Faściszewski.

Uczestnicy Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Przy stole prezydialnym wojewoda Władysław Dajczak

Wojewoda Władysław Dajczak spotkał się z Jarosławem Faściszewskim, nowym członkiem Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych, który objął funkcję członka Rady po Tadeuszu Horbaczu. Wojewoda pogratulował nowemu członkowi Rady i wyraził nadzieję na dobrą współpracę i merytoryczne wsparcie przez niego zadań, którymi Rada się zajmuje.

Następnie odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej ds. działaczy opozycji antykomunistycznej oraz osób represjonowanych z powodów politycznych. W jej obradach uczestniczył Wojewoda Lubuski, który zapoznał członków Rady z aktualną sytuacją epidemiczną związaną z pandemią koronawirusa. Przedstawił również plan obchodów tegorocznych uroczystości gorzowskiego sierpnia ’82. Wojewoda zaprosił członków Rady do uczestniczenia w wydarzeniu.

Jarosław Faściszewski

Jarosław Faściszewski prowadził działalność opozycyjną w latach 1982-1987. Był aktywnym członkiem Ruchu Młodzieży Niezależnej na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Działał w strukturach kolportażu biuletynu RMN „Szaniec”, w tym też biuletynu RKW „Solidarność” i „Feniks”.

Pomimo represji nadal angażował się w działalność antykomunistyczną i wolnościową. Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności przez Prezydenta RP oraz wyróżniony statusem działacza opozycji antykomunistycznej przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Zdjęcia (2)