W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Premier Mateusz Morawiecki w Zielonej Górze i Swarzynicy

09.07.2021

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził województwo lubuskie. W czasie spotkania w firmie Ekoenergetyka-Polska S.A. i pikniku rodzinnego w Swarzynicach Premierowi towarzyszył wojewoda Władysław Dajczak.

Wspólne zdjęcie Premiera i Wojewody z właścicielem Ekoenergetyki

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z założycielami i zarządem firmy Ekoenergetyka-Polska S.A. z Zielonej Góry. Spółka dostarcza infrastrukturę do ładowania, czym wspiera rozwój bezemisyjnego transportu elektrycznego.

W czasie spotkania Premier wraz z Wojewodą Lubuskim obejrzeli firmę i porozmawiali z właścicielami o jej dalszym rozwoju. W czerwcu firma podpisała porozumienie w sprawie utworzenia budowy Europejskiego Centrum Elektromobilności wraz z partnerami jak Polski Fundusz Rozwoju, miasto Zielona Góra czy Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

- Wiele osób twierdziło, że jesteśmy w pułapce średniego rozwoju, z której bardzo trudno będzie się wyrwać. Ostatnie lata pokazują, że wyrwanie się z niej jest możliwe, tak samo jak przebicie rozwojowego szklanego sufitu. To dzieje się na naszych oczach – mówił Premier Mateusz Morawiecki w czasie konferencji prasowej, podkreślając -  Polski Ład to innowacje. Polski Ład udowadnia, że stawiamy na innowacyjny polski przemysł.

 

Piknik Rodzinny w Swarzynicach

Na zaproszenie wojewody Władysława Dajczaka Premier Mateusz Morawiecki udał się na piknik rodzinny organizowany w Swarzynicach. Wydarzenie miało zapoznać mieszkańców z założeniami Polskiego Ładu. Obecni na pikniku parlamentarzyści chętnie wysłuchali uwag oraz odpowiadali na pytania dotyczące szczegółów programu.

- Polski Ład to życie na poziomie zachodu, ale na naszych, polskich zasadach. To jest możliwe bo w  centrum Polskiego Ładu stroi słowo: sprawczość.  To pewien sposób działania i myślenia o państwie. Próbujemy zmieniać rzeczywistość i w realny sposób zmieniać życie ludzi – mówił Premier do mieszkańców zebranych na pikniku.

- Pieniądze z programów rządowych w województwie lubuskim są namacalne. Widać je w wyremontowanych drogach. Stworzyliśmy prawie 2000 miejsc opieki dla dzieci do lat 3. I seniorzy, niezwykle ważni seniorzy, którzy mogą integrować się i rozwijać w Domach Seniora i Klubach Seniora. Mamy 47 takich miejsc w całym województwie – podsumowywał wojewoda Władysław Dajczak.   

Polski Ład to plan na czas po pandemii, w którym przedstawione zostały propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego. Plan, który przewiduje działania i inwestycje m.in. w zdrowie, rodzinę czy energetykę.

Założenia Polskiego Ładu składają się z 10 obszarów i dotyczą najważniejszych aspektów w życiu Polaków. To: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska-nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Zdjęcia (3)