W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

07.04.2021

List Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka z okazji Światowego Dnia Zdrowia i Dnia Pracownika Służby Zdrowia

List wojewody lubuskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia i Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Szanowni Państwo
Pracownicy Służby Zdrowia
w województwie lubuskim

Każdego roku w dniu 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia - to święto wszystkich tych, którzy za swoje powołanie uznali niesienie pomocy drugiemu człowiekowi w trudnym czasie choroby. Prawie każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu powierza swoje zdrowie lub życie lekarzom i pielęgniarkom.

Dzisiejsze święto ma szczególny charakter. Dlatego też, korzystając z tej wyjątkowej okazji pragnę wszystkim Państwu podziękować za ogrom profesjonalnej pracy, która w czasie epidemii koronawirusa jest wyjątkowym wyzwaniem dla całej służby zdrowia.

Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, położnym, diagnostom laboratoryjnym ratownikom medycznym, kierowcom karetek, farmaceutom, kapelanom oraz całemu personelowi medycznemu, składam najserdeczniejsze życzenia wielu sił, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

Chylę czoła przed Waszą pracą i proszę byście nigdy nie zapominali, że każdy człowiek, jego życie i zdrowie stanowią najwyższą wartość. Niech Ci, którzy często nie są w stanie zatroszczyć się o siebie, doświadczają w ciężkiej próbie choroby Państwa troski i zaangażowania. Oby nigdy nie zabrakło Wam cierpliwości i satysfakcji płynącej z wykonywanej pracy, a ludzka życzliwość utwierdzała Was w słuszności podjętej misji.

 

Wojewoda Lubuski
Władysław Dajczak

 

Zdjęcia (1)