W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojewódzkie Obchody Święta Policji 2021

16.07.2021

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W wydarzeniu uczestniczył wicewojewoda Wojciech Perczak.

Poczet flagowy złożony z 3 policjantów wciąga biało-czerwoną flagę na maszt. w tle funkcjonariusze i funkcjonariuszki policji w galowych mundurach stoją w rzędach, zwróceni w stronę flagi.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się od złożenia pod „Krzyżem Ofiar Katynia” zniczy i kwiatów na znak pamięci o polskich funkcjonariuszach policji zamordowanych w Katyniu. Świętujący policjanci uczcili pamięć patrona lubuskiej policji – aspiranta Policji Państwowej Alojzego Banacha oraz zmarłych funkcjonariuszy policji.

W czasie uroczystego apelu zostały wręczone medale i odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Funkcjonariuszom wręczono:
-  medale „Za długoletnią służbę” nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, - odznaki „Zasłużony policjant”,
- medale „Za zasługi dla Policji” nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W imieniu wojewody Władysława Dajczaka oraz własnym, wicewojewoda Wojciech Perczak podziękował lubuskim policjantom za służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców całego regionu. Pogratulował również wszystkim osobom odznaczonym i awansowanym.

 

zdj: KWP Gorzów Wielkopolski

Zdjęcia (2)