W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Abp Jan Romeo Pawłowski odznaczony przez Prezydenta RP w siedzibie Ambasady

15.09.2021

W trakcie swojej wizyty w Rzymie Prezydent RP Andrzej Duda wręczył Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski abp. Janowi Romeo Pawłowskiemu, Sekretarzowi Sekcji ds. Przedstawicielstw Papieskich Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Uroczystość odbyła się w siedzibie naszej ambasady.

Prezydent

Order przyznany został w uznaniu licznych zasług dla Polski i rozwoju stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Stolicą Apostolską. Prezydent Duda w swoim wystąpieniu podkreślił, że w osobie arcybiskupa Pawłowskiego mamy wspaniałego człowieka, kapłana, Polaka-patriotę. Jak dodał, arcybiskup nigdy nie zapomniał o swojej Ojczyźnie i o Rodakach. – Dziękuję za to z całego serca w imieniu Rzeczypospolitej. Służy Ksiądz arcybiskup Kościołowi, służy Stolicy Apostolskiej, ale służy także ludziom, nam – Polakom – zaznaczył Andrzej Duda, wskazując, że sam doświadczył dobra kapłańskiego ze strony arcybiskupa.

Podczas uroczystości głos zabrali także Ambasador Janusz Kotański oraz odznaczony. Prezydentowi towarzyszyła Małżonka, Agata Kornhauser-Duda, a także prezydenccy ministrowie: Adam Kwiatkowski i Jakub Kumoch. 

Materiały

https://www.facebook.com/prezydentpl/videos/2938493029695756/
Wystąpienie Amb. Kotańskiego
Wystapienie​_Amb​_-​_przyjęcie​_z​_Prezydentem​_14092021​_PL.pdf 0.09MB

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}