Powrót

Dni Otwartych Drzwi w Boguchwale

01.07.2026

Cztery osoby stoją przed namiotem. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Po lewej stronie stoi baner z logiem instytucji.

W dniach 27-28 czerwca 2026 roku, Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie wzięli udział w Dniach Otwartych Drzwi, które połączone było z XVII Wystawą Zwierząt Hodowlanych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, który co roku przyciąga rzesze uczestników z całego Podkarpacia i nie tylko.

WIORiN w Rzeszowie zorganizował stoisko informacyjno-edukacyjne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób dorosłych, jak i młodzieży. Na dzieci czekały różnego rodzaju kolorowanki przyrodnicze, wiele gadżetów a także słodka niespodzianka, która jeszcze bardziej umiliła czas spędzony w tym miejscu. Znalazły się na nim również materiały dotyczące działalności i zadań realizowanych przez Inspektorat. Pracownicy udzielali licznych porad oraz odpowiedzi z zakresu stosowania środków ochrony roślin, nasiennictwa i działań fitosanitarnych.

Dla wielu odwiedzających była to okazja do poszerzenia wiedzy na temat bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin oraz roli Inspekcji w zapewnianiu bezpieczeństwa produkcji rolniczej.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}