Powrót

Szkolenie dla nowo zatrudnionych pracowników PIORiN

03.06.2026

Fotografia przedstawia prowadzącą zajęcia Panią Katarzynę Radziejewską, reprezentującą Dział Nadzoru Fitosanitarnego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu. Prelegentka stoi na tle wyświetlanej planszy prezentacji, na której widnieje temat: ,,Kontrole zdrowia roślin”. Ubrana jest w jasny żakiet. Na pierwszym planie widzimy 3 uczestniczki szkolenia, którzy siedzą przy długim stole, słuchają wystąpienia i sporządzają notatki

W dniach 18–24 maja w Toruniu odbyło się „Szkolenie podstawowe dla nowo zatrudnionych pracowników PIORiN”, zorganizowane przez Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Centralne Laboratorium w Toruniu. W wydarzeniu uczestniczyło 27 inspektorów reprezentujących 13 województw.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie reprezentowali Kamil Bałon – inspektor Oddziału w Jaśle oraz Sławomir Bochnak – inspektor Oddziału w Jarosławiu.  

Program szkolenia obejmował szeroki zakres zagadnień związanych z działalnością Inspekcji. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładów dotyczących nadzoru nad zdrowiem roślin, obrotem środkami ochrony roślin i nawozami oraz nadzoru nasiennego. Omówiono m.in. zasady prowadzenia kontroli fitosanitarnych, metody identyfikacji wybranych agrofagów, prawidłowe stosowanie środków ochrony roślin, klasyfikację nawozów oraz zasady kontroli upraw pod kątem obecności GMO.

Ponadto w planie szkolenia ujęto wizyty w Referencyjnym Laboratorium Fitosanitarnym, Laboratorium Badania Pozostałości Środków Ochrony Roślin oraz Laboratorium Badania GMO, podczas których uczestnicy mogli zapoznać się z praktycznymi aspektami pracy laboratoriów.

Bogaty program szkolenia przyczynił się do poszerzenia wiedzy i kompetencji nowych pracowników Inspekcji. Zdobyte na początku kariery zawodowej doświadczenia stanowią cenny fundament dalszego rozwoju oraz efektywnego wykonywania obowiązków służbowych.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}