Kolejne spotkanie z cyklu „Daj się zobaczyć"
22.04.2026
Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 im. J. Kochanowskiego, wchodzącej w skład Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Daj się zobaczyć" – to wspólna inicjatywa Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu, Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, WORD w Opolu oraz Kuratorium Oświaty.
Program wydarzenia umiejętnie połączył teorię z praktyką. W części teoretycznej uczniowie zapoznali się z zasadami poruszania się po drogach oraz znaczeniem elementów odblaskowych. W części praktycznej mieli wyjątkową okazję zasiąść w kabinie profesjonalnej ciężarówki i na własne oczy przekonać się, czym są martwe pola – oraz jak łatwo pieszy może stać się niewidoczny dla kierowcy dużego pojazdu.
Była to wymowna lekcja, która pokazała, że widoczność na drodze to nie tylko wymóg przepisów, lecz przede wszystkim fundament bezpieczeństwa.