W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Fałszywy sms o kwarantannie

23.09.2021

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega: mieszkańcy Pomorza i całej Polski otrzymują wiadomość sms o nałożeniu kwarantanny.

Uwaga pilny komunikat

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega: mieszkańcy Pomorza i całej Polski otrzymują wiadomość sms o nałożeniu kwarantanny.  W treści podany jest link/adres do strony. To jest oszustwo! Może to być próba wyłudzenia danych lub inne niebezpieczne działanie dotyczące Państwa danych zawartych w telefonie. Prosimy o ostrożność i nie klikanie w przesłany link!!!

 PRZYPOMINAMY, że kwarantanna nakładana jest automatycznie przy przekroczeniu granicy lub na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu epidemiologicznego przez pracowników państwowej inspekcji sanitarnej. 

 Po skierowaniu na kwarantannę osoba dostaje prawidłowy sms o następującej treści: "Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna w Appstore i Google Play."

 Jeszcze raz ostrzegamy, sms taki jak na załączonym obrazku jest fałszerstwem!!!

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}