Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Miniodkrycie Kopernika w Toruniu
Wielki sukces naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie „Miniodkrycie Kopernika”! Podwójne podium i 9 tysięcy złotych dla szkoły!
Mamy ogromne powody do dumy! Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie zdominowali ogólnopolski konkurs naukowy „Miniodkrycie Kopernika”, organizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Nauki „Pomerania” w Toruniu we współpracy z Akademią Kopernikańską.
Po przejściu wymagających eliminacji, nasi reprezentanci znaleźli się w elitarnym gronie finalistów. Warto podkreślić, że konkurencja była ogromna – z ponad 100 zgłoszonych prac konkursowych do ścisłego II etapu zakwalifikowano zaledwie 24 najlepsze projekty, w tym aż trzy z naszej szkoły!
W Toruniu, po niezwykle profesjonalnych i pełnych pasji autoprezentacjach przed komisją konkursową, reprezentanci ZSCKR pokazali najwyższą klasę i wywalczyli całe podium!
🥇 Nasze wyniki w finale:
- I miejsce – Damian (klasa I Technikum w zawodzie: technik technologii żywności)
- II miejsce – Tomasz (klasa I Technikum w zawodzie: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki)
- III miejsce – Martyna i Weronika (klasa I Technikum w zawodzie: technik technologii żywności)
🛍️ Nagroda dla szkoły
Nasi zdolni pierwszoklasiści nie tylko zdobyli indywidualne laury, ale również wywalczyli fantastyczną nagrodę dla całej społeczności szkolnej. Dzięki ich genialnym projektom nasza szkoła otrzymała vouchery na zakupy o łącznej wartości aż 9 000 złotych! Środki te zostaną przeznaczone na nowoczesne doposażenie bazy dydaktycznej szkoły.
Serdecznie gratulujemy Damianowi, Tomaszowi oraz dziewczętom tak spektakularnego sukcesu! Pokazaliście, że wiedza, kreatywność i świetne umiejętności prezentacyjne to znak rozpoznawczy uczniów z Marszewa. Słowa uznania kierujemy również do nauczycieli, którzy wspierali młodzież w przygotowaniach do konkursu.