Szkoła Wspierająca Honorowe Krwiodawstwo
08.06.2026
Z radością informujemy, że nasza szkoła została nagrodzona tytułem „Szkoła Wspierająca Honorowe Krwiodawstwo" i otrzymała wyjątkową tablicę, uhonorowującą promowanie idei krwiodawstwa oraz organizację akcji poboru krwi. Wyróżnienie wręczył nam Lubelski Kurator Oświaty, pan Tomasz Szabłowski – i jest to dla nas powód do prawdziwej dumy! Ta nagroda to przede wszystkim zasługa Was – naszych wspaniałych uczniów! To Wy, angażując się w kolejne akcje poboru krwi i zarażając innych swoim entuzjazmem, udowadniacie, że młodzi ludzie potrafią zmieniać świat na lepsze. Wasza dojrzała, odpowiedzialna i pełna empatii postawa robi wielkie wrażenie i inspiruje nas wszystkich. Nie byłoby tego sukcesu bez ogromnego wsparcia Dyrektor Szkoły, Pani Edyty Szymczuk, która sama jest honorowym krwiodawcą. Jej osobisty przykład zadziałał na całą naszą społeczność niezwykle mobilizująco. Udowodniła uczniom, że warto nie tylko mówić o pomaganiu, ale przede wszystkim dawać dobry przykład i zachęcać do działania. W akcję krwiodawstwa włączają się również nauczyciele i pracownicy szkoły. Tablica, która już wkrótce zawiśnie na szkolnym korytarzu, będzie przypominać, że pomaganie po prostu mamy we krwi. Liczymy, że kolejne roczniki pójdą w Wasze ślady!
Pamiętajcie – wspólnie ratujemy ludzkie życie, a każda oddana kropla krwi ma ogromne znaczenie. Warto pomagać!