W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wszystko co dobre, szybko się kończy – podsumowanie 52. edycji "Lata z Radiem"

07.09.2023

Tegoroczna trasa organizowana przez Polskie Radio „Lato z Radiem” dobiegła końca, a wraz z nią nasza wakacyjna przygoda. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć w niej udział. Dzięki temu spotkaliśmy wiele niesamowitych osób i podzieliliśmy się z nimi naszą wiedzą o mobilnej telekomunikacji poprzez połączenie zabawy z nauką!

Kolaż zdjęć przedstawiający udział w trasie Polskiego Radia "Lato z radiem" z naniesionymi datami 24.06 Poddębice, 01.07 Tarnów, 30.07 Giżycko, 05.08 Myślenice, 27.08 Przemyśl.

Synergia wiedzy i rozrywki podczas rodzinnych pikników Polskiego Radia

W tegorocznej edycji mieliśmy okazję zaprezentować nasze stoisko na piknikach "Lata z radiem" w Poddębicach, Tarnowie, Giżycku, Myślenicach oraz Przemyślu. To właśnie w tych miastach dzieliliśmy się z odwiedzającymi wiedzą na temat mobilnej telekomunikacji, technologii 5G, pomiarach pola elektromagnetycznego oraz obalaliśmy dezinformację z tym związaną. I wszystko to podane w zrozumiały sposób do tego okraszony konkursami i dobrą zabawą. 

- Możliwość wzięcia udziału w piknikowej trasie „Lata z Radiem” to bardzo ciekawe doświadczenie. Mieliśmy okazję pytać osoby odwiedzające nasze stoisko m.in. o znajomość pojęć takich jak PEM czy 5G, a także reagować na pojawiające się obawy dotyczące rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej. Osobiście zostały mi w pamięci dwie osoby – pan, który wśród prezentowanych przez nas pseudomierników rozpoznał sprzęt, którego używa w domu i miał go dotąd za wiarygodne narzędzie pomiarowe oraz chłopiec, na oko dziesięcioletni, który świetnie orientował się w tematyce związanej z telekomunikacją. Często słyszeliśmy słowa: „Dobrze, że jeździcie i tłumaczycie! O tym trzeba mówić”. Potwierdza to tylko, że wybrana przez nas forma edukacji przy okazji pikników rodzinnych miała sens - wspomina Łukasz Kiwicz, kierownik projektu "Sprawna telekomunikacja mobilna jako klucz do rozwoju i bezpieczeństwa", Ministerstwo Cyfryzacji.

Eksperci Instytutu Łączności oraz Ministerstwa Cyfryzacji byli gotowi odpowiedzieć na każde pytanie związane z telekomunikacją i dzielić się swoją wiedzą. Odwiedzający nasze stoiska mieli okazję przyjrzeć się bliżej sprzętowi pomiarowemu, odkryć tajemnice wnętrza anten, a nawet zmierzyć się w pasjonujących quizach związanych z telekomunikacją. Dla naszych najmłodszych gości przygotowaliśmy atrakcje, które pobudzały ich ciekawość zapewniając naukę przez zabawę.
 

Jak to wyglądało w liczbach? Przygotowaliśmy garść statystyk

Podczas każdego pikniku, w ciągu zaledwie jednego dnia, nasze stoisko odwiedzało około 1 000 osób – to naprawdę imponujący wynik! Nasi eksperci rozdali prawie 800 materiałów informacyjnych dotyczących technologii 5G, pomiarów i informacji o tym jak nie dać się dezinformacji. Najmłodszym rozdaliśmy ponad 400 kolorowanek i krzyżówek w każdym z miast, pobudzając ich kreatywność. Nie można też zapomnieć o gadżetach! Przez pięć pikników wręczyliśmy ponad 4 000 unikatowych upominków, które uczyniły te wydarzenia jeszcze bardziej pamiętnymi. 

Dziękujemy za Waszą obecność!

 

 


O projekcie

Projekt „Sprawna telekomunikacja mobilna jako klucz do rozwoju i bezpieczeństwa" realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Instytutem Łączności - Państwowym Instytutem Badawczym w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Działanie 3.4. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości Polaków w zakresie działania, wykorzystania, bezpieczeństwa i znaczenia mobilnych sieci telekomunikacyjnych, a tym samym usług (w tym publicznych) opartych o te sieci. W ramach projektu zrealizowane zostaną działania w następujących obszarach: walka z dezinformacją, edukacja, podstawy prawne procesu inwestycyjnego, bezpieczeństwo i jakość życia.

Wideo

{"register":{"columns":[]}}