W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

Artur Orzechowski

Artur Orzechowski

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny w Królestwie Belgii

Artur Orzechowski jest absolwentem Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie (filologia romańska) oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie.

W 1994 roku rozpoczął pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Departamencie Europy. W latach 1997-2001 był konsulem w Konsulacie Generalnym RP w Montrealu (Kanada). Po powrocie z placówki był szefem Zespołu ds. Ameryki Północnej w Departamencie Ameryki. W latach 2004-2007 pracował w Ambasadzie RP w Waszyngtonie (USA) jako radca i Kierownik Wydziału Politycznego. W latach 2007-2008 był zastępcą Stałego Przedstawiciela RP  przy NATO w Brukseli. W latach 2008-2009 był dyrektorem Departamentu Ameryki w MSZ, a następnie pracował w Departamencie Polityki Europejskiej (2009-2016), zajmując kolejno stanowisko kierownika referatu, naczelnika wydziału, zastępcy dyrektora oraz dyrektora departamentu.

W sierpniu 2016 roku został mianowany ambasadorem pełnomocnym i nadzwyczajnym Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii. Za zasługi dla rozwoju stosunków dwustronnych Artur Orzechowski został odznaczony niderlandzkim  orderem Komandora