W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacje dla podróżujących do BiH

04.08.2020

komunikat

Warunki wjazdów turystycznych do BiH dla obywateli RP.

Na granicy wymagane jest okazanie paszportu oraz negatywnego testu na koronawirus SARS-CoV-2 wykonanego w ciągu 48 h (licząc od daty wykonania testu). Władze BiH nie sprecyzowały rodzaju testu. Zasada obowiązuje wszystkich bez względu na wiek, również dzieci i odnosi się do wjazdów na teren BiH, w tym do Medjugorje. Test można wykonać także w Chorwacji. Nie jest wymagana kwarantanna.

W przypadku przejazdu przez tzw. korytarz w Neum jedynie na trasie Dubrownik - reszta Chorwacji (w obie strony) w charakterze tranzytowym test nie jest wymagany, możliwy jest także przejazd na podstawie dowodu osobistego. Uwaga! Zatrzymanie się w Neum lub próba wjazdu do tzw. "właściwej" BiH przez korytarz w Neum bez testu i paszportu wiąże się z wysokimi mandatami.