W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacje dla podróżujących do BiH

07.10.2021

komunikat

Warunki wjazdów turystycznych do BiH dla obywateli RP.

Wjazd do BiH (w tym do Medziugorje) możliwy jest na podstawie paszportu lub dowodu osobistego. Na granicy wymagane jest okazanie negatywnego testu na COVID-19 typu PCR lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h, licząc od momentu wykonania testu (test można wykonać także w Chorwacji). Zwolnione z posiadania testów są osoby zaszczepione, które co najmniej 14 dni przed wjazdem do BiH przyjęły ostatnią dawkę danej szczepionki oraz ozdrowieńcy posiadający zaświadczenie lekarskie o odbyciu choroby w okresie od 14 do 180 dni przed przekroczeniem granicy. Nie podano, jak powinny wyglądać zaświadczenia. Zalecamy, by były one wydrukowane i sporządzone w języku miejscowym lub angielskim. Nie obowiązuje kwarantanna.

Z obowiązku okazania testu/szczepienia/zaświadczenia zwolnione są dzieci do lat siedmiu

W przypadku przejazdu przez tzw. korytarz w Neum jedynie na trasie Dubrownik  reszta Chorwacji (w obie strony) wyłącznie w charakterze tranzytowym test/szczepienie/zaświadczenie nie są wymagane. Zatrzymanie się w Neum lub próba wjazdu stamtąd w głąb BiH wiąże się z wysokimi mandatami.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Policji Granicznej BiH.

Warunki wwozu zwierząt.

Nie posiadamy informacji nt. planów zmiany zasad wjazdu do BiH.

W kwestiach wjazdu do państw sąsiednich, proszę śledzić strony placówek w Chorwacji, Czarnogórze i Serbii.

{"register":{"columns":[]}}