W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Polski w Pradze

06.09.2021

W sobotę 4 września 2021 r. odbył się Dzień Polski, tradycyjna impreza promocyjno-kulturalna dla szerokiej publiczności organizowana przez Instytut Polski w Pradze i Ambasadę RP w Pradze.

I_I

Od kilku lat w okresie letnim w reprezentacyjnych ogrodach Pałacu Fuerstenbergów, w którym siedzibę ma Ambasada RP w Pradze, odbywają się koncerty, zabawy dla dzieci, promocje polskich regionów, targi kulinarne i inne atrakcje mające zaprezentować potencjał turystyczny i kulturalny Polski.

Na program tegorocznego Dnia Polskiego złożyły się: koncerty polskich zespołów: „Chwila Nieuwagi" oraz „Prusinowski Kompania", prezentacje województwa dolnośląskiego i podlaskiego, prezentacja Wrocławia, prezentacja programu turystycznego Bedekr-Polska, który od jesieni będzie pokazywany na antenie czeskiej telewizji, targi gastronomiczne, mobilne laboratorium chemiczne EDUbus – atrakcja dla dzieci przygotowana przez głównego partnera i sponsora wydarzenia, firmę ORLEN-Unipetrol, akcja „Jabłonki", kino letnie – we współpracy ze stowarzyszeniem „3 kino" plenerowy pokaz filmu „Każdy ma swoje lato" reż. Tomasza Jurkiewicza oraz stoisko promocyjne IP.

Wg szacunków organizatorów, ogrody ambasady odwiedziło ponad 2 tys. osób.

 

Fot:  Marta Borowiecka

Zdjęcia (9)