W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja na temat zamknięcia ośrodków narciarskich na terytorium Republiki Czeskiej

28.12.2020

Z dniem 27.12. Republika Czeska zamknęła ośrodki narciarskie, także infrastruktura hotelowa i restauracje pozostają zamknięte. Brak możliwości odwiedzania kurortów zimowych nawet w ramach 1-dniowych wyjazdów. Posiadanie negatywnego testu PCR i wypełnienie formularza o przyjeździe nie uprawnia do wjazdu w celach turystycznych.

Komunikat

Od 18.12. przywrócone zostało ograniczenie swobodnego przemieszczania się, obowiązują nowe zasady wjazdu na terytorium Czech z Polski. Podróżni z Polski mogą wjechać na terytorium Czech wyłącznie w uzasadnionych przypadkach (np. podróż biznesowa, leczenie), o ile posiadają negatywny wynik testu na koronawirusa nie starszy niż 72h. Wjazdy w celach turystycznych nie są możliwe.

Wyjątkiem od tej zasady tj. zwolnieniem z obowiązku wypełnienia formularza lokalizacyjnego i testowania na COVID 19 zostali objęci m. in.: obywatele UE i cudzoziemcy posiadający zezwolenie na pobyt stały lub długoterminowy na terenie UE, którzy w ciągu 12 h przejeżdżają przez Czechy tranzytem, lub podróżują do Czech na okres nieprzekraczający 24 h z pilnych powodów zdrowotnych, rodzinnych, biznesowych lub zawodowych (przy okazaniu wiarygodnego dokumentu potwierdzającego cel przyjazdu). Turystyka nie jest traktowana jako pilny powód, umożliwiający wjazd do 24 h bez testu. Hotele mogą kwaterować jedynie klientów w ramach podróży służbowych, zaś restauracje - oferować jedzenie na wynos. Od godziny 21.00 do 5.00 poza nielicznymi wyjątkami będzie obowiązywać zakaz przemieszczania się (tzw. godzina policyjna).