W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie ministra Zbigniewa Raua z ministrem spraw zagranicznych Republiki Czeskiej Jakubem Kulhánkiem

25.06.2021

- Nasze kolejne spotkanie pokazuje, jak dużą wagę przywiązuje Polska do stosunków dobrosąsiedzkich, których podstawę stanowi dialog. Nawet negocjacje ws. KWB Turów pokazują, że jako bliscy partnerzy i sąsiedzi potrafimy prowadzić konstruktywny dialog także na tematy trudne w naszych relacjach bilateralnych.

2021.06.25 Praga , Czechy . Minister Zbigniew Rau . Delegacja do Praga . Spotkanie z minister SZ Czechy .
Fot. Tymon Markowski / MSZ

Polubowne rozstrzygnięcie tego sporu leży w interesie obu naszych krajów, dzięki czemu będziemy mogli wkrótce skoncentrować nasze wysiłki i dyskusje na innych ważnych kwestiach - stwierdził minister Zbigniew Rau podczas dwustronnych rozmów z ministrem spraw zagranicznych Republiki Czeskiej Jakubem Kulhánkiem.

Ministrowie omówili najważniejsze kwestie dwustronne, a także poruszyli zagadnienia dotyczące polityki bezpieczeństwa, w tym efektów ostatniego szczytu NATO i Dziewiątki Bukaresztańskiej, jak również sytuację na Białorusi, Rosji i Ukrainie.

Ważnym elementem rozmów była również współpraca regionalna, przede wszystkim zbliżające się spotkanie ministrów spraw zagranicznych V4 oraz Bałkanów Zachodnich (28.06. w Rogalinie), ale także inicjatywa Trójmorza. Państwa V4 ściśle współpracują w zakresie polityki rozszerzenia, zarówno na forum UE w Brukseli, jak i w ramach współpracy regionalnej z państwami Bałkanów Zachodnich.
W związku z tym zbliżające się spotkanie V4-Bałkany Zachodnie w Rogalinie powinno zostać wykorzystane do wysłania silnego, pozytywnego przesłania z naszej strony  – powiedział minister Zbigniew Rau.

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagraniczych

 

Fot. Tymon Markowski / MSZ

 

Zdjęcia (5)