W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Světova cyklojízda” z okazji Światowego Dnia Roweru

03.06.2021

Ambasada RP w Pradze (razem z ambasadami Austrii, Danii, Łotwy, Niderlandów, Niemiec, Słowacji, Słowenii i Wielkiej Brytanii) była partnerem wydarzenia „Světova cyklojízda”, które odbyło się 3 czerwca br. z okazji Światowego Dnia Roweru.

cyklojizda_5

Wydarzenie zorganizowane przez stowarzyszenie Automat odbyło się pod patronatem Przedstawicielstwa ONZ w Pradze oraz wiceprezydenta Pragi Adama Scheinherra. W grupie reprezentującej Polskę znaleźli się przedstawiciele Ambasady oraz entuzjaści dwóch kółek, którzy przyjechali na to wydarzenie z kraju.  We wspólnym przejeździe trasą wiodącą przez centrum Pragi wzięło udział ponad 500 rowerzystów. Celem akcji było zwrócenie uwagi na potrzebę rozwoju infrastruktury rowerowej oraz pozytywną rolę transportu rowerowego w ramach realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

 

fot. Jan Hromádko/ M. Moryksiewicz

Zdjęcia (6)