W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Bon Pierwszaka w Republice Czeskiej

01.09.2021

W ramach projektu 235 pierwszoklasistów z polskich szkół podstawowych otrzymało Bon Pierwszaka.

Bon_Pierwszaka_2

W dniu 1 września br., podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej i Przedszkolu im. Gustawa Przeczka w Trzyńcu, Konsul Generalna RP Izabella Wołłejko-Chwastowicz wręczyła na ręce Anny Jeż, dyrektor trzynieckiej podstawówki, medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Z okazji jubileuszu 90-lecia polskojęzycznej szkoły w Trzyńcu został odczytany list gratulacyjny od ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Ceremonia nie odbyła się bez wzruszeń, minutą ciszy uczczono śp. Tadeusza Smugałę, prezesa Macierzy Szkolnej. 
Podczas uroczystości trzynaścioro pierwszoklasistów zostało pasowanych na uczniów oraz otrzymało kompletne wyprawki szkolne w ramach projektu KPRM „Bon Pierwszaka”, realizowanych przez fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz Macierz Szkolną w Republice Czeskiej. Punktem kończącym program rozpoczęcia roku szkolnego było posadzenie „Drzewa pamięci”. 
 

Zdjęcia (5)