W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koncert pod patronatem Ambasady RP w ramach festiwalu „Za poklady Broumovska”

14.08.2021

14 sierpnia br. w kościele św. Małgorzaty w Šonovie odbył się koncert pod patronatem Ambasady RP w ramach 16. edycji Festiwalu Muzycznego „Za poklady Broumovska”.

Foto: Jaroslav Winter

Przed publicznością wystąpił duet Six&Sax czyli Magdalena Jakubska-Szymiec (saksofon) oraz Grzegorz Szymiec (gitara). Małżeński duet z Polski wykonał utwory m.in. polskich kompozytorów (Łukasz Woś, Ewa Fabiańska-Jelińska, Marek Pasieczny) w specjalnych aranżacjach na saksofon i gitarę. Zespół został nagrodzony przez publiczność owacją na stojąco.

Ambasadę reprezentował na koncercie Paweł Piotrowski, III sekretarz, który podkreślił znaczenie Festiwalu dla budowy przyjaznych relacji polsko-czeskich w regionie przygranicznym.

Festiwal, odbywający się pod patronatem Ministerstwa Kultury Republiki Czeskiej, dzięki staraniom placówki, od kilku lat zaprasza polskich artystów. Wszystkie koncerty odbywają się w wyjątkowych wnętrzach kościołów regionu Broumovska, a cały dochód z koncertów przeznaczany jest na ich renowację.

 

fot. Jaroslav Winter

Zdjęcia (5)