W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody 30-lecia Polskiego Towarzystwa Medycznego w RCz. Wręczenie odznaczeń państwowych.

05.10.2021

PTM-ordery

1 października br. odbyło się uroczyste spotkanie Polskiego Towarzystwa Medycznego w Republice Czeskiej z okazji 30 lat jego istnienia. Jubileusz był okazją do wręczenia odznaczeń za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-czeskiej współpracy w dziedzinie ochrony zdrowia najbardziej zasłużonym członkom: Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP otrzymał pan Jan Karczmarczyk, Złoty Krzyż Zasługi pan Viliam Šuňal, Srebrny Krzyż Zasługi pan Alfred Böhm. Medalem Ministra Spraw Zagranicznych RP  „Bene Merito” za działalność wzmacniającą pozycję Polski w Republice Czeskiej odznaczony został J. Adam Kożusznik pastor Śląskiego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Republice Czeskiej. Ordery wręczyła Izabella Wołłejko-Chwastowicz, Konsul Generalna RP w Ostrawie. 

Polskie Towarzystwo Medyczne kontynuuje działalność Klubu Medyka założonego 7.11.1975 przy Zarządzie Głównym Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Czeskim Cieszynie. Jest jednym z najstarszych stowarzyszeń lekarzy polskiego pochodzenia poza granicami Polski. Dłuższą historią mogą się pochwalić tylko towarzystwa w Londynie i Chicago. Aktywnie działa w ramach transgranicznej polsko-czeskiej współpracy Mikroregionu Śląsk Cieszyński.
 

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}