W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tak świętowano 11 listopada w Republice Czeskiej

22.11.2021

Relacje z obchodów Dnia Niepodległości w przedszkolach i szkołach z polskim językiem nauczania w Republice Czeskiej

Przedszkole_Orłowa-Lutynia_1

W Republice Czeskiej 11 listopada to normalny dzień pracy. Jednak wszystkie szkoły i przedszkola z polskim językiem nauczania zawsze przygotowują na ten dzień specjalny program dla uczniów. Uroczyste apele i odśpiewanie hymnu, gry i quizy wiedzy o Polsce to podstawa. 
W tym roku, po raz pierwszy, do akcji „Niepodległa do hymnu“ zgłosiła się Szkoła Podstawowa z Polskim Językiem Nauczania w Suchej Górnej. Relacje można obejrzeć na stronie Głosu - gazety Polaków w Republice Czeskiej:
https://glos.live/Wiadomosci/detail/Sucha_Gorna_Uczniowie_zaspiewali_Mazurek_Dabrowskiego_w_ramach_akcji_Niepodlegla_do_Hymnu/

Konsulat Generalny RP w Ostrawie ogłosił konkurs na najciekawszą relację z obchodów w przedszkolach. Otrzymaliśmy  zdjęcia i relacje z 15 szkół i przedszkoli, które prezentujemy poniżej.

Pierwsze miejsce uzyskało Przedszkole w Orłowej-Lutyni
Drugie miejsce – Przedszkole Bajlandia w Karwinie 
Trzecie miejsce – Przedszkole w Cierlicku 

Specjalne wyróżnienie dla Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Suchej Górnej oraz Przedszkola w Nawsiu.

Serdecznie Gratulujemy!
 

Zdjęcia (24)

{"register":{"columns":[]}}