W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wręczono Odznaki Honorowe „Bene Merito”

02.10.2020

BENE_MERITO_4

W październiku 2020 r. Klub Medyka i Polskie Towarzystwo Medyczne w Republice Czeskiej obchodziło jubileusz 45 lat swojej działalności. 
Z tej okazji 2 października w Konsulcie Generalnym RP w Ostrawie odbyło się uroczystsze wręczenie odznaczeń Ministra Spraw Zagranicznych "Bene Merito" . Za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej, Konsul Generalna Izabella Wołłejko-Chwastowicz odznaczyła: 

    Panią Mariolę Kujańską  -  za aktywnie działa w obszarze rozwoju współpracy środowiska medycznego pomiędzy Republiką Czeską i Polską oraz za zaangażowanie w promocję osiągnięć polskich lekarzy psychologów w Republice Czeskiej 

oraz
    Pana Romana Dudysa - za znaczącą pomoc przy wydaniu publikacji "Wspomnienia lekarzy" dokumentującej ogromny wkład wielu polskich lekarzy w rozwój medycyny w regionie Śląska Cieszyńskiego. 

Prezes Polskiego Towarzystwa Medycznego w Republice Czeskiej MUDr. Józef Słowik wspólnie z wiceprezesem MUDr. Janem Karczmarczykiem podziękowali odznaczonym za długoletnią współpracę i nieocenione wsparcie przy realizacji kolejnych polsko-czeskich projektów. Konsul Generalna, dziękując za budowanie polsko-czeskiej współpracy w obszarze szeroko rozumianej służby zdrowia, podkreśliła, jak ważne są dziś bezpośrednie kontakty pomiędzy lekarzami przy niesieniu pomocy polskim obywatelom przebywającym w terenie Czech.

Polskie Towarzystwo Medyczne kontynuuje działalność Klubu Medyka założonego 7.11.1975 przy Zarządzie Głównym Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Czeskim Cieszynie.
Jest jednym z najstarszych stowarzyszeń lekarzy polskiego pochodzenia poza granicami Polski. Dłuższą historią mogą się pochwalić tylko towarzystwa w Londynie i Chicago. 
 

Zdjęcia (6)