W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

5. urodziny programu „Rodzina 500+”

01.04.2021

Dziś, 1 kwietnia mija 5 lat od uruchomienia rządowego programu „Rodzina 500+”. Od początku funkcjonowania programu do końca lutego br. do polskich rodzin trafiło ponad 141 mld zł. Szacuje się, że świadczeniem tym jest objętych ok. 6,6 mln dzieci. Badania pokazują, że program cieszy się dużym poparciem społecznym.

Grafika hasłem "Rodzina 500+ – 5 lat rządowego programu" i ilustracją wielodzietnej rodziny

Wsparcie dla rodzin – program „Rodzina 500+”

Program „Rodzina 500+” został uruchomiony 1 kwietnia 2016 r. Początkowo świadczenie było przyznawane na drugie i kolejne dziecko w rodzinie. Od 1 lipca 2019 r. wsparcie przysługuje każdemu dziecku do 18. roku życia niezależnie od dochodów rodziców. 

Składanie wniosków w ramach programu

Od 1 lutego wnioski o świadczenie wychowawcze na najbliższy okres, trwający od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r., można składać online przez portal Emp@tia, kanały bankowości elektronicznej lub przez portal PUE ZUS. 1 kwietnia ruszył także nabór wniosków drogą tradycyjną (papierową) – można je składać osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie

Wideo