W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Głosowanie w Sejmie - poparcie dla działań Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka

21.07.2021

Dziś w Sejmie odbyła się debata nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra Przemysława Czarnka. Po debacie, w której udział wzięli minister oraz premier Mateusz Morawiecki, Sejm większością głosów odrzucił wniosek o wotum nieufności dla szefa MEiN. Dyskusja w Sejmie była okazją do zaprezentowania najważniejszych działań realizowanych przez Ministra Edukacji i Nauki.

Głosowanie w Sejmie - poparcie dla działań Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka

– Jako państwo mamy konstytucyjny obowiązek chronić dzieci. Musimy uwolnić wolność akademicką. Chcemy, aby nikt nie był karany za swoje poglądy - podkreślił minister Przemysław Czarnek podczas swojego wystąpienia.

W debacie nad wnioskiem wziął udział również premier Mateusz Morawiecki, który podkreślił znaczenie działań obecnego ministra na rzecz polskiej szkoły, a także nauki i szkolnictwa wyższego.

– Nie musimy zgadzać się we wszystkim, ale powinniśmy bronić dzieci i młodzieży przed ideologizacją i indoktrynacją. Program ministra Czarnka jest naszym programem. Będziemy bronić tego programu i ministra - powiedział premier. - Chcemy samodzielności intelektualnej i szacunku dla wspólnoty. Z tego rodzą się właściwe postawy - szacunek do wspólnoty, praca zespołowa, zdolność do samorealizacji. Dziś bronimy też pewnej filozofii i fundamentów naszej kultury - dodał szef rządu.

Po debacie odbyło się głosowanie, którego wynikiem było odrzucenie przez Sejm większością głosów wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka. 

Wideo

Zdjęcia (3)