W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” – rusza III edycja konkursu

19.01.2022

Rozpoczyna się III edycja ogólnopolskiego konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. Inicjatywa jest skierowana do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 11 marca br. Członkiem Komitetu Honorowego jest Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, a inicjatorem przedsięwzięcia Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Serdecznie zachęcamy do udziału!

Plansza przedstawia napis na tle drzew brzozy, Katyń 1940 Polskie serce pękło. Katyń 1940 - konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Konkurs „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” 

Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą zgłosić swoje prace w trzech kategoriach: 

  • plastycznej – zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu medalu (awers i rewers) na temat „Katyń – Pamiętamy”,
  • literackiej – zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy na temat „Etos ofiar Zbrodni Katyńskiej w odniesieniu do współczesności”,
  • tekstu piosenki – zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Zadanie konkursowe dla studentów (osoby w wieku do 26 lat) polega na przygotowaniu scenariusza 45-minutowej lekcji pt. „Katyń-Pamiętamy”.

Wszystkie prace muszą być przygotowane w języku polskim i powinny zostać zgłoszone indywidualnie przez autorów. Prace będą przyjmowane do 11 marca 2022 r. 

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu rejestracji na stronie internetowej www.konkurskatynski.pl. Wygenerowaną przez system i podpisaną przez uczestnika kartę zgłoszenia przesyłamy pocztą tradycyjną na adres: Kancelaria Sejmu, Gabinet Marszałka Sejmu, ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa z dopiskiem „III edycja konkursu – Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”.

Skład Komitetu Honorowego konkursu:

  • Prezydent RP Andrzej Duda – Przewodniczący,
  • Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek,
  • Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński,
  • Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak,
  • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński,
  • Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek,
  • Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki.

Szczegółowe informacje o inicjatywie oraz regulamin znajdują się na stronie konkursu.  

Serdecznie zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia!
 

Materiały

Plakat do konkursu Katyń
plakat​_kopia.pdf 2.42MB
{"register":{"columns":[]}}