W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ponad 19 tys. zgłoszeń do akcji „Szkoła do hymnu” – jutro wielki finał!

07.11.2019

Ponad 19 tys. zgłoszeń, około 3,9 mln uczniów oraz blisko 380 tys. nauczycieli bierze udział w akcji „Szkoła do hymnu”. To inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem jest włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.

Szkoła do hymnu – ponad 19 tys. zgłoszeń

– Dziękuję za tak duży odzew na akcję „Szkoła do hymnu”. 11 listopada to symboliczna data dla wszystkich Polaków. Cieszę się, że tak wielu uczniów i przedstawicieli kadry pedagogicznej, zarówno tych mieszkających w kraju, jak i poza jego granicami, już jutro, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewa „Mazurka Dąbrowskiego" – podkreślił minister edukacji Dariusz Piontkowski.  

W tegoroczną akcję oprócz szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z Polski, włączyły się również szkoły poza granicami naszego kraju. Otrzymaliśmy ponad 100 zgłoszeń. We wspólne śpiewanie włączy się blisko 1000 uczniów, a wszystkich osób biorących udział w akcji będzie prawie 13 tys. Najwięcej szkół zgłosiło się ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Armenii, Afryki, Kazachstanu, Ukrainy, Turcji, a także z krajów europejskich takich jak: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Austria, Litwa czy Belgia.

#SzkołaDoHymnu – pokażmy jak świętujemy!

Zachęcamy jutro do publikowania relacji ze wspólnego śpiewania hymnu narodowego na profilach szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu oraz na stronach internetowych. Stwórzmy wielką społeczność zaangażowaną w obchody odzyskania niepodległości.

Przypomnijmy, że warunkiem uczestnictwa w akcji „Szkoła do hymnu” było przesłanie przez dyrektora danej placówki ankiety zgłoszeniowej widocznej w Strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej. Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, które zgłoszą swój udział w akcji otrzymają pamiątkowy dyplom.

Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Materiały

logo Szkoła do hymnu (PDF)
logo​_Szkoła​_do​_hymnu.pdf 1.70MB

Zdjęcia (1)