W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Świętujemy Dzień Nauki Polskiej!

19.02.2021

Dziś, 19 lutego obchodzimy święto świata nauki i szkolnictwa wyższego – Dzień Nauki Polskiej. To okazja, aby wyrazić szacunek i uznanie dla wszystkich osób zaangażowanych w działalność naukową i akademicką. W tym szczególnym dniu, minister Przemysław Czarnek ogłosił listę laureatów nagrody Ministra Edukacji i Nauki. Są one przyznawane w 5 kategoriach – za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz za całokształt dorobku. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym! To również dzień spotkań ze środowiskiem akademickim i naukowcami oraz okazja do rozmów na temat dokonań i przyszłości polskiej nauki.

Zdjęcie z konferencji Ministra Edukacji i Nauki na temat: Uroczyste spotkanie z laureatami Nagród Ministra Edukacji i Nauki w Dniu Nauki Polskiej

Składam życzenia wszystkim naukowcom w Polsce i polskim naukowcom za granicą, pracującym na różnych uniwersytetach na różnych kontynentach i wszystkim pracownikom szkolnictwa wyższego – mówił minister Przemysław Czarnek.

W hołdzie polskim uczonym

­­Dzień Nauki Polskiej to wyjątkowe święto przypadające w dniu urodzin Mikołaja Kopernika. Dziś przypominamy o wybitnych zasługach i niezwykłych osiągnięciach polskich uczonych.

W tym ważnym dla nauki dniu, Minister Edukacji i Nauki przekazał wyrazy szacunku i uznania dla dokonań polskich naukowców i przedstawicieli świata akademickiego, pracującym w naszym kraju jak i poza jego granicami. Podkreślił również, jak wiele zawdzięczamy polskim uczonym, którzy inspirują, wyznaczają nowe kierunki rozwoju i dają nadzieję.

Nagrody Ministra Edukacji i Nauki za osiągnięcia naukowe

Za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej i organizacyjnej oraz za całokształt dorobku w Dniu Nauki Polskiej, tradycyjnie już nagradzani są wybitni przedstawiciele środowiska naukowego.

Nagrody Ministra Edukacji i Nauki to wyróżnienia dla najwybitniejszych w swoich dziedzinach nauczycieli akademickich i naukowców. Laureaci cieszą się uznaniem zarówno pracowników uczelni, jak i instytutów badawczych oraz naukowych.

Nagrody przyznawane są w 5 kategoriach - za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku.

W 2020 r. do ministerstwa wpłynęły 124 wnioski o przyznanie nagród, z czego do oceny merytorycznej zespołu doradczego zostało zakwalifikowanych 111.

Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję o przyznaniu 74 nagród, w tym 57 indywidualnych i 17 zespołowych.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Lista nagrodzonych znajduje się na stronie internetowej MEiN.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Materiały

Lista laureatów – Dzień Nauki Polskiej
Lista​_laureatów​_Dzień​_Nauki​_Polskiej.pdf 0.19MB

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}