W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Utworzenie Europejskiego Centrum Innowacyjnej Terapii Chorób Plamki Żółtej – wydarzenie z udziałem ministra Przemysława Czarnka

13.09.2021

Dziś, 13 września br. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek uczestniczył w uroczystości przyznania przez Ministerstwo Zdrowia dotacji dla programu utworzenia Europejskiego Centrum Innowacyjnej Terapii Chorób Plamki Żółtej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Lublinie.

Utworzenie Europejskiego Centrum Innowacyjnej Terapii Chorób Plamki Żółtej – wydarzenie z udziałem ministra Przemysława Czarnka

- Życzę szybkiej realizacji inwestycji, bardzo na nią czekają pacjenci. Dziękuję Ministerstwu Zdrowia za pilotażowy program „Dobrze widzieć”. Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku będziemy mogli go realizować w całej Polsce - powiedział minister. 

W 2023 roku w odrestaurowanym zabytkowym pałacu w Lublinie  powstanie Europejskie Centrum Innowacyjnych Terapii Chorób Plamki Żółtej. Będzie to obiekt wyposażony w infrastrukturę odpowiadającą najwyższym światowym standardom. 

Nowa infrastruktura rozszerzy możliwości leczenia chorób plamki żółtej i pozwoli na wykonywanie procedur medycznych w nowoczesnych i odpowiednio przystosowanych do tego przestrzeniach.

Całkowita wartość projektu wynosi blisko 32,6 mln zł, w tym ponad 32 mln zł to dotacja z budżetu państwa. Zakończenie inwestycji planowane jest na III kwartał 2023 roku.  
 

Zdjęcia (2)