W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyniki Gali Finałowej Studenckiego Nobla

24.05.2021

W niedzielę, 23 maja odbyła się Gala Finałowa Studenckiego Nobla, podczas której wyłonieni zostali najzdolniejsi studenci w całej Polsce. Poznaliśmy zwycięzców w 9 kategoriach: dziennikarstwo i literatura, nauki techniczne, nauki ekonomiczne, medycyna i farmacja, nauki przyrodnicze i energetyka, nauki społeczne, działalność społeczna, sztuka oraz fizyka i astronomia. Wydarzenie zrealizowane zostało przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Santander Universidades.

Przemówienie Ministra Czarnka wyświetlone na telebimie podczas Gali

Już od kilkunastu lat Studencki Nobel stanowi atrakcyjne wydarzenie dla studentów, pełniąc rolę integracji środowiska akademickiego.

- To szczególny dzień dla finalistów ogólnopolskiego projektu Studencki Nobel 2021, cyklicznego konkursu, organizowanego już od 13 lat przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Pragnę podkreślić, że nagroda ta jest jedynym tego typu projektem stypendialnym tworzonym przez polską organizację studencką. Inicjatywa ta skupia się na propagowaniu nauki, literatury, sztuki oraz wsparciu idei wolontariatu – podkreślił Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. - Dzięki temu projektowi młodzi, zdolni naukowcy mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Z serca gratuluję laureatom i dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w tworzenie tego unikatowego projektu. Życzę, by obecne doświadczenia i wiedza niezmiennie stanowiły wyznacznik w dążeniu do zamierzonych celów – powiedział minister.

Nagrody zostały wręczone w 9 kategoriach. Poniżej prezentujemy nazwiska laureatów.

  • Dziennikarstwo i literatura

Antonina Tosiek – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, II rok studiów magisterskich, filologia polska, specjalność: kuratorstwo literatury

  • Nauki techniczne

Justyna Pelc – Politechnika Wrocławska, Wydział Informatyki i Zarządzania

  • Nauki ekonomiczne

Szymon Jarosz – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

  • Medycyna i farmacja

Wojciech Szlasa – Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

  • Nauki przyrodnicze i energetyka

Kacper Prokop – Uniwersytet Wrocławski, Wydział Chemii. Chemia Medyczna

  • Nauki społeczne

Michał Wiktor Gębicki – Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Działalność społeczna

Julia Orłowska – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

  • Sztuka

Katarzyna Nachman – Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Fizyka i astronomia

Jan Chojnacki – Uniwersytet Warszawski

O konkursie

Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach, zarówno naukowych, artystycznych, jak i społecznych. Jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką. Wpisując się w powszechne dziś trendy innowacyjności i związanego z nimi inwestowania w kapitał ludzki ma umożliwić wyróżniającym się młodym ludziom wykorzystanie ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu.

Szczegółowe informacje na temat Studenckiego Nobla można znaleźć na stronie www.studenckinobel.info oraz w social mediach: fanpage Studencki Nobel na Facebooku oraz  studencki.nobel na Instagramie.

Link do transmisji z gali

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}