W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022

22.12.2021

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022. Zalecenia zostały opracowane, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia podczas pobytu na wypoczynku.

Niebieskie tło z drobnymi kropkami. Na dole i na górze symetryczne poziome błękitne kreski. Na górze po prawej stronie logotyp Ministerstwa Edukacji i Nauki. Pomiędzy liniami napis Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022. Po lewej stronie napisu piktogram dokumentu błękitnym okręgu.

Wytyczne zostały podzielone na cztery części:

  1. Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom podczas pobytu na wypoczynku. 
  2. Zapewnienie bezpieczeństwa w obiektach wypoczynku. 
  3. Procedury zapobiegawcze: podejrzenie zakażenia koronawirusem uczestników wypoczynku, kierownika, wychowawcy lub innej osoby, z którą zawarto umowę o pracę, umowę cywilno-prawną lub umowę wolontariacką dotyczącą wykonywania zadań podczas wypoczynku.
  4. Procedury postępowania w przypadku kontakt w ciągu ostatnich 10 dni z osobą zakażoną koronawirusem.
     

Materiały

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022
Wytyczne​_GIS​_MZ​_i​_MEN​_dla​_organizatorów​_wypoczynku​_zimowego​_​_dzieci​_i​_młodzieży​_w​_roku​_szkolnym​_2021-2022.docx 0.09MB
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022
Wytyczne​_GIS​_MZ​_i​_MEN​_dla​_organizatorów​_wypoczynku​_zimowego​_​_dzieci​_i​_młodzieży​_w​_roku​_szkolnym​_2021-2022.pdf 0.46MB
Poradnik bezpiecznego wypoczynku
Poradnik​_bezpiecznego​_wypoczynku​_2022.pdf 4.68MB
{"register":{"columns":[]}}