W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

"Polska pomoc"

08.07.2021

6 czerwca odbyło sie oficjalne przekazanie wyposażenia medycznego, zakupionego ze środków MSZ w ramach współpracy rozwojowej i realizowanej przez Ministerstwo akcji "Polska pomoc".

Przekazanie sprzętu

Sprzęt trafił do kairskiego centrum medycznego "Stowarzyszenia Ewangelicznego na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa", zlokalizowanego w dzielnicy Abbasiya, a nowoczesne i wysokiej jakości narzędzia w znaczący sposób uzupełniają i rozszerzają ofertę usług świadczonych przez centrum w zakresie okulistyki, stomatologii, laryngologii i analizy chemicznej. 

„Stowarzyszenie Ewangeliczne na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa” prowadzi działalność opiekuńczą i edukacyjną dla sierot w wieku 3-21 lat, niezależnie od wyznania. W 1989 r. Stowarzyszenie rozszerzyło swoją działalność, otwierając centrum medyczne, które wspiera mniej zamożnych mieszkańców dzielnicy i okolic, oferując profesjonalne usługi za niewielką opłatą. Przyjmuje około 2300 pacjentów miesięcznie (dzieci, młodzież i dorosłych). 

Beneficjentem programu są uboższe warstwy lokalnej społeczności, które dzięki niemu zyskają za symboliczną kwotę możliwość skorzystania z szerokiego spektrum usług medycznych na wysokim poziomie, niedostępnych w innych okolicznościach. 

Zdjęcia (6)