W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

GIOŚ szkoli negocjatorów ONZ

08.02.2023

W Genewie od poniedziałku trwa kolejne spotkanie Konwencji Bazylejskiej, Rotterdamskiej i Sztokholmskiej. Jej przewodniczącą jest m.in. p.o. Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Magda Gosk, która dzieli się swoim doświadczeniem. To kolejne wyróżnienie dla naszego kraju na forum państw UE i ONZ. Nie tak dawno Komisja Europejska wyróżniła GIOŚ jako najlepszą inspekcję w Europie badającą stan powietrza.

Uczestnicy szkolenia podczas spotkania Konwencji Bazylejskiej.

W dniach 5 – 11 lutego 2023 r., w Genewie, p.o. GIOŚ Magda Gosk prowadzi szkolenia dla przewodniczących i negocjatorów na różnych forach ONZ, przede wszystkim Konwencji Bazylejskiej, Rotterdamskiej i Sztokholmskiej.

Magda Gosk, p.o. GIOŚ jest doświadczoną przewodniczącą grup negocjacyjnych Konwencji Bazylejskiej. Ze względu na ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu negocjacji międzynarodowych została zaproszona przez Sekretariat Konwencji Bazylejskiej, Rotterdamskiej i Sztokholmskiej do poprowadzenia szkolenia w roli eksperta i przekazania nowym adeptom międzynarodowych negocjacji swojej wiedzy i doświadczenia.

W dwóch szkoleniach, które odbywają się w tym tygodniu uczestniczy łącznie 40 osób z 5 regionów ONZ – Afryka, Ameryka Południowa (GRULAC), Azja i Pacyfik, Europa Środkowa i Wschodnia oraz Europa Zachodnia i pozostali (w tej grupie jest m.in. Japonia, Kanada, Australia i Nowa Zelandia).

Celem szkolenia jest zwiększenie wiedzy i umiejętności urzędników państwowych w zakresie efektywnego przewodniczenia spotkaniom międzynarodowych na forum ONZ i prowadzenia negocjacji. Szkolenie dotyczy zagadnień praktycznych i proceduralnych, z którymi spotykają się przewodniczący i negocjatorzy spotkań międzynarodowych. Prowadzone są ćwiczenia symulacyjne.

Oprócz przedstawicieli państw Konwencji Bazylejskiej, Rotterdamskiej i Sztokholmskiej w szkoleniu uczestniczą również przedstawiciele zaangażowani w prace Konwencji z Minamaty w sprawie rtęci, Protokołu montrealskiego w sprawie substancji zubożających warstwę ozonową, Międzyrządowego Komitetu Negocjacyjnego (INC) w celu opracowania prawnie wiążącego instrumentu dotyczącego zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi oraz Strategicznego Podejścia dla Międzynarodowych Chemikaliów Zarządzanie (SAICM).

{"register":{"columns":[]}}