W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat PLL LOT dot. lotów z Hiszpanii do Polski

01.09.2020

ostrzeżenie

PLL LOT informuje, że w związku z decyzją administracyjną o wstrzymaniu ruchu lotniczego pomiędzy Hiszpanią a Polską, z dniem 1 września odwołane zostają następujące połączenia PLL LOT:

  • loty do Barcelony zaplanowane do 25 października;
  • loty do Madrytu zaplanowane do 30 września;
  • loty do Palma de Mallorca zaplanowane do 25 października.

 

Dla pasażerów planujących powrót do kraju, w okresie od 2 do 6 września br. LOT zorganizuje 7 rejsów czarterowych w następujących terminach:

  • rejsy na trasie Barcelona – Warszawa – 2, 4 i 5 września;
  • rejsy na trasie Madryt – Warszawa – 3, 4 i 6 września;
  • rejsy na trasie Palma de Mallorca – Warszawa – 6 września.

 

Wszystkie wymienione wyżej rejsy zostaną zrealizowane w ramach czarterowych rejsów specjalnych. Bilety na te połączenia nie są już dostępne w sprzedaży przez systemy rezerwacyjne oraz stronę LOT.com. Jednocześnie wszystkie bilety na te połączenia zakupione do 1 września br. zachowują ważność i nie wymagają potwierdzania rezerwacji.

 

Połączenia są dostępne bezpłatnie dla pasażerów PLL LOT, którzy posiadają już bilety
na rejsy powrotne ze wskazanych miast w Hiszpanii do Polski oraz odpłatnie dla osób, które chcą z nich skorzystać i spełniają warunki wjazdu na terytorium Polski (z uwzględnieniem pierwszeństwa dla pasażerów PLL LOT powracających do Polski).

 

INFORMACJA DLA PASAŻERÓW PLL LOT

 

Pasażerowie posiadający bilety na rejsy PLL LOT zaplanowane po 1 września br., które zostały odwołane z przyczyn administracyjnych, otrzymają propozycję bezpłatnej zmiany terminu lotu powrotnego na jeden z wymienionych wyżej rejsów specjalnych. Z pasażerami skontaktują się konsultanci Contact Center LOT, którzy przedstawią dostępne opcje oraz dokonają zmian w rezerwacji. Prosimy o pozostanie w kontakcie pod numerem telefonu podanym podczas zakupu biletu.

 

INFORMACJA DLA OSÓB PLANUJĄCYCH POWRÓT Z HISZPANII DO POLSKI LINIAMI LOT

 

Osoby posiadające prawo do wjazdu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i zainteresowane zakupem biletów na połączenia PLL LOT z Hiszpanii do Polski proszone są o przesłanie na adres rescue.flights@lot.pl zgłoszenia zawierającego następujące informacje:

  • imię i nazwisko (każdego zgłaszanego pasażera, w tym również dzieci),
  • obywatelstwo zgodnie z dokumentem podróży,
  • dane kontaktowe – telefon i adres mailowy,
  • preferowaną trasę podróży (Barcelona-Warszawa, Madryt-Warszawa lub Palma de Mallorca-Warszawa) i termin podróży.

Na listy pasażerów wpisane zostaną jedynie zgłoszenia zawierające wszystkie ww. informacje. W tytule maila prosimy o umieszczenie hasła: HISZPANIA. Cena biletu dla osoby dorosłej będzie wynosiła ok. 700 PLN.

 

Sprzedaż biletów na loty odbywa się za pośrednictwem Contact Center LOT. Konsultanci skontaktują się telefonicznie z każdą osobą, która dokona poprawnego zgłoszenia drogą mailową. Prosimy o przygotowanie karty kredytowej (lub innej karty umożliwiającej realizację płatności on-line) potrzebnej do uregulowania należności za bilet. Przypominamy ponadto, że przed zakupem biletu każdy pasażer powinien upewnić się, że spełnia kryteria wjazdu do Polski. Osoby nie posiadające takich uprawnień, nie zostaną wpuszczone na pokład.