W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

VI edycja Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2021/2022

22.10.2021

Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ RP po raz kolejny został partnerem VI edycji Olimpiady Historii Polski „W drodze do Niepodległości”, organizowanej przez Fundację Wolność i Demokracja oraz Polskie Towarzystwo Historyczne.

VI edycja Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2021/2022

Celem Olimpiady jest popularyzacja wiedzy o historii Polski wśród młodzieży zamieszkałej i uczącej się poza granicami Polski. Nagrodą główną dla trzech laureatów są indeksy umożliwiające podjęcie studiów w zakresie historii na polskich uniwersytetach.

Ze względu na sytuację pandemiczną oraz dzięki możliwości przeprowadzenia wszystkich etapów on-line, Olimpiada po raz drugi zostanie skierowana do młodzieży szkolnej na całym świecie.

Zapisy do I etapu Olimpiady trwają do 18 listopada 2021 roku.

Test pisemny, w ramach I etapu Olimpiady, przewidziany jest na 28 listopada 2021 roku. II etap odbędzie się w lutym/marcu 2022 roku.

Szczegółowe informacji znajdują się na stronie: https://wid.org.pl/olimpiada-historii-polski/. Dodatkowe pytania kierować można na adres e-mail: Olimpiada@wid.org.pl.

Projekt jest współfinansowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

{"register":{"columns":[]}}