W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakaz lotów bezpośrednich z Hiszpanii do Polski

16.09.2020

Komunikat

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 września 2020 roku w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Dz. U. poz. 1587),  do 29 września 2020 roku obowiązywać będzie zakaz lotów międzynarodowych z lotnisk położonych m.in. na terytorium Królestwa Hiszpanii

Zakazu nie stosuje się m.in. wobec lotów wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

Jeśli Twój lot z Hiszpanii do Polski został odwołany lub możliwe jest jego odwołanie w najbliższych tygodniach, ze względu na sytuację epidemiczną, sugerujemy rozważenie skorzystania z alternatywnych form powrotu do Polski. Zwróć uwagę, że granice Hiszpanii i Polski pozostają otwarte, a hiszpańskie lotniska obsługują loty do wielu europejskich państw, w tym także do tych sąsiadujących z Polską.

Z Madrytu i Barcelony codziennie realizowane są połączenia lotnicze m.in. do Niemiec. Szukając alternatywnych możliwości wyjazdu z Hiszpanii, korzystaj z popularnych wyszukiwarek lotów lub bezpośrednio ze stron przewoźników.

Wiemy, że konieczność zmiany planów wypoczynku w Hiszpanii i powrotu do Polski to nie tylko ryzyko stresu, ale i strat finansowych. Przypominamy, że zgodnie z regulacjami prawa lotniczego można ubiegać się o zwrot kosztów od przewoźnika, który odwołał lot.