Powrót

Minister Finansów i Gospodarki otworzył IV Polsko-Holenderskie Forum Biznesowe w Hadze

15.06.2026

W dniach 14-15 czerwca Minister Finansów i Gospodarki przebywał w Hadze z wizytą oficjalną, podczas której spotkał się z członkami holenderskiego rządu oraz otworzył IV Polsko-Holenderskie Forum Biznesu w Hadze

Minister Domański obraduje z uczestnikami Investment Round Table w Hadze

W pierwszym dniu wizyty min. Domańskiego w Niderlandach (14 czerwca) Ambasada w Hadze zorganizowała koktajl networkingowy dla polskiej społeczności biznesowej prowadzącej działalność w Niderlandach oraz przedstawicieli biznesu i instytucji rozwojowych z Polski. Spotkanie stworzyło szansę do wymiany doświadczeń oraz platformę do nawiązania nowych relacji biznesowych.

W poniedziałek 15 czerwca min. Domański odbył spotkania z: ministrem Handlu Zagranicznego i Współpracy Rozwojowej Sjoerdem Sjoerdsmą, minister Gospodarki i Klimatu Heleen Herbert oraz ministrem Finansów Eelco Heinenem. Rozmowy koncentrowały się na możliwościach pogłębienia współpracy dwustronnej, zwiększeniu wzajemnych inwestycji, wzmacnianiu konkurencyjności europejskiej gospodarki oraz budowaniu większości na poziomie UE wokół wspólnych interesów Polski i Niderlandów.

Centralnym punktem wizyty min. Domańskiego było IV Polsko-Niderlandzkie Forum Biznesu w Hadze. Forum przyciągnęło ponad 140 przedstawicieli administracji, instytucji rozwoju, organizacji biznesowych oraz przedsiębiorstw z obu krajów, z czego z Polski do Hagi przybyło ponad 80 osób (w tym 52 przedsiębiorców). Wydarzenie stanowiło doskonałą przestrzeń do rozmów o inwestycjach, innowacjach, dostępie do talentów, technologiach cyfrowych, infrastrukturze energetycznej, sektorze obronnym, logistyce, zrównoważonej mobilności oraz odporności gospodarczej.

Wydarzenie stanowiło skuteczną platformę do promowani Polski jako jednego z najważniejszych rynków wzrostu w UE. Spotkania biznesowe potwierdziły z kolei rosnące zainteresowanie Holandii Polską jako jednym z najbardziej perspektywicznych rynków w Europie.

Forum Biznesu w Hadze było IV wydarzeniem tego typu. Poprzednie edycje odbyły się w Hadze w 2016 i 2019 roku oraz Warszawie w 2024. Tegoroczne forum było pierwszym, które odbyło się z inicjatywy Ambasady RP w Hadze. 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}