W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowe zasady Covid-19 od 25 września 2021

25.09.2021

Od soboty 25 września 2021 w Holandii obowiązują nowe zasady covid-19

Covid-19

Od soboty 25 września 2021 w Holandii obowiązują nowe zasady covid:

Zniesiony zostaje obowiązek zachowania dystansu społecznego 1,5 m, ale jego zachowanie pozostaje zalecane.

Dostęp do wszystkich placówek gastronomicznych (z wyjątkiem restauracji na wynos), imprez masowych (takich jak festiwale, przedstawienia, zawody sportowe) oraz na imprezy kulturalne (kina, teatry) możliwy jest wyłącznie za okazaniem kodu QR będącego dowodem pełnego zaszczepienia, uzyskania negatywnego wynik testu lub statusu ozdrowieńca. Kod QR obowiązuje wszystkich od 13 roku życia. Dotyczy to imprez organizowanych wewnątrz, jak i plenerowych - zarówno ze stałym miejscem do siedzenia, jak i bez wyznaczonych miejsc.

Kod QR otrzymasz, jeśli zostałeś w pełni zaszczepiony, masz ważne świadectwo wyzdrowienia lub negatywny wynik testu nie starszy niż 24 godziny. Testy pozostaną bezpłatne dla wszystkich, nieposiadających świadectwa wyzdrowienia lub szczepienia. Kod QR można pobrać dzięki aplikacji CoronaCheck-app. Od 14 roku życia kod QR ważny jest z dowodem tożsamości.

Placówki gastronomiczne nie mogą być czynnie między godziną 00:00 a 06:00 rano.

Nie przewiduje się maksymalnej liczby odwiedzających ani obowiązkowego czasu zamknięcia imprez plenerowych oraz imprez halowych ze stałym miejscem. Imprezy halowe bez stałego miejsca mogą przyjąć do 75% normalnej liczby odwiedzających, a między 00:00 a 06:00 winny być zamknięte.

Nadal obowiązują podstawowe zasady: częste mycie rąk, nie podawanie rąk przy przywitaniu, w przypadku dolegliwości pozostanie w domu, regularne wietrzenie pomieszczeń. Zalecenie pracy z domu zostaje zmodyfikowane: należy pracować z domu, jeśli to możliwe, i w biurze, jeśli to konieczne.

W szkołach znosi się maksymalną liczbę osób w pomieszczeniach, liczebność grupy może przekraczać 75 osób. W szkołach średnich, ponadgimnazjalnych zawodowych i wyższych zniesiony zostaje obowiązek noszenia masek poza salami lekcyjnymi lub wykładowymi. W przypadku pojedynczego zakażenia w żłobku, przedszkolu, czy szkole podstawowej nie jest już wymagana kwarantanna lub przetestowanie całej klasy.

Zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczki na dworcach oraz na przystankach autobusowych, tramwajowych i w metrze. Nadal obowiązuje nakaz stosowania maseczki na lotniskach, w samolocie, pociągu, autobusie, tramwaju, metrze, taksówce i każdej innej formie komercyjnego przewozu osób.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Rijksoverheid oraz Government.nl.

{"register":{"columns":[]}}