W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Holandia zmienia rekomendację dla podróżujących do Polski – podróżuj tylko, jeśli to konieczne

13.10.2020

Zmiana rekomendacji PL

Z uwagi na wzrost liczby zakażeń COVID-19 Polska została uznana przez Holandię za kraj mogący stwarzać niebezpieczne sytuacje dla podróżnych. MSZ NL zaleca podróżowanie do Polski tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. https://www.nederlandwereldwijd.nl/landen/polen/reizen/reisadvies. Wyjazdy urlopowe nie należą do kategorii koniecznych. Podróżnym, którzy zdecydują się na wyjazd zaleca się bardzo dobre przygotowanie.

Zmiana rekomendacji oznacza, że terytorium Polski zostało włączone do krajów oznaczonych kodem pomarańczowym, który odpowiada trzeciemu, w czterostopniowej skali zagrożenia (patrz: https://www.nederlandwereldwijd.nl/documenten/vragen-en-antwoorden/welke-landen-hebben-welke-kleurcode).

Po powrocie z kraju zaliczonego do kategorii pomarańczowej władze holenderskie rekomendują dziesięciodniową samoizolację.