W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zmiany w zasadach kwarantanny dla osób przybywających z zagranicy

01.06.2021

Kwarantanna

Od 1 czerwca 2021 r. na terenie Królestwa Niderlandów wprowadzony zostaje obowiązek 10-dniowej kwarantanny w odniesieniu do osób przyjeżdżających z terenów bardzo wysokiego ryzyka epidemicznego.

Polska NIE znajduje się obecnie na liście państw bardzo wysokiego ryzyka. Zasady przyjazdu z Polski na teren Królestwa Niderlandów nie zmieniają się - 10-dniowa kwarantanna jest nadal stanowczo zalecana.  Spośród krajów UE na liście obszarów bardzo wysokiego wyzyka figurują Cypr, Litwa i Szwecja: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/self-quarantine/mandatory-quarantine. Na tej samej stronie znajdują się również szczegółowe zasady odbywania kwarantanny oraz wyjątki od jej obowiązywania.

Osoby przybywające z terenów bardzo wysokiego ryzyka mają obowiązek okazać wypełnione i podpisane zaświadczenie o kwarantannie: https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-covid-19/documenten/publicaties/2021/05/20/quarantaineverklaring. Brak ww. zaświadczenia skutkuje nałożeniem kary w wysokości 95 euro.

Kwarantanna obowiązuje również osoby zaszczepione i nie zwalnia z niej okazanie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Dotyczy ona osób podróżujących wszelkimi środkami transportu, w tym samochodami prywatnymi. Złamanie zasad kwarantanny lub uchylanie się od poddania kontroli dot. miejsca pobytu skutkuje nałożeniem kary w wysokości 339 euro.

Zasady okazywania negatywnego wyniku testu przy przekraczaniu granicy kraju obowiązują na dotychczasowych zasadach.