W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zniesienie zakazu lotów i promowych połączeń pasażerskich z Wielkiej Brytanii do Holandii

23.12.2020

UK-NL

Od północy 23 grudnia 2020 r. zniesiony został zakaz lotów pasażerskich i promowych połączeń pasażerskich z terytorium Wielkiej Brytanii do Holandii pod warunkiem okazania przez pasażera oficjalnego negatywnego wyniku testu na COVID-19 i podpisanego oświadczenia.

Podróżni (osoby 13+) muszą okazać przewoźnikowi przed wejściem na pokład negatywny wynik testu PCR. Inny rodzaj testu, w tym test ekspresowy, nie jest uznawany za ważny. Test nie może być wykonany wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem do Holandii.

Obowiązek ten nie dotyczy podróżujących samochodem, pociągiem lub autobusem oraz podróżnych, dla których porty lotnicze w Holandii są jedynie portem przesiadkowym, pod warunkiem, że bezpośrednio kontynuują podróż i nie opuszczają lotniska.

Pozostałe informacje w języku angielskim dostepne są na stronie: https://www.government.nl/latest/news/2020/12/22/negative-test-declaration-now-mandatory-for-travellers-from-the-uk-and-south-africa

Materiały

https://www.government.nl/latest/news/2020/12/22/negative-test-declaration-now-mandatory-for-travellers-from-the-uk-and-south-africa