Gala 35-lecia BiOSG z udziałem podkarpackiej KAS
- W Filharmonii Podkarpackiej odbyła się jubileuszowa Gala z okazji 35-lecia powołania Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
- Podkarpacką KAS reprezentowali z-cy dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.
Z okazji 35-lecia Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbyła się uroczysta Gala, która zgromadziła przedstawicieli władz wojewódzkich, samorządowych, współpracujących służb i instytucji, funkcjonariuszy i pracowników Bieszczadzkiego Oddziału SG. Podkarpacką KAS reprezentowali z-cy dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Piotr Bauman i kom. Dominika Milanowska-Ruchel oraz Naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu podinsp. Krzysztof Niewęgłowski.
Zgromadzonych przywitał Komendant BiOSG, gen. bryg. SG Tomasz Zybiński, podkreślając rolę i znaczenie funkcjonariuszy i pracowników BiOSG, którzy przez ostatnie 35 lat tworzyli formację. Podkreślił, że choć z dumą patrzą na dotychczasowe osiągnięcia, to równie odpowiedzialnie spoglądają w przyszłość i wyzwania, jakie niesie służba na zewnętrznej granicy UE.
Uroczysta Gala była także okazją do podziękowania służbom i instytucjom współdziałającym z Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej. Medal 35-lecia Bieszczadzkiego Oddziału SG otrzymała Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie kom. Dominika Milanowska-Ruchel, zaś Odznakę Pamiątkową 35-lecia BiOSG Naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu podinsp. Krzysztof Niewęgłowski.
Gala połączona była z Koncertem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod batutą ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego. Wydarzenie dopełnił pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu młodzieży z Podkarpacia oraz obecność członków Stowarzyszenia Damy i Huzary z Przemyśla.