Srebro dla DIAS w Rzeszowie w zawodach strzeleckich „Łupkowskie Strzelby”
- W Łupkowie odbyły się XVII Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Euroregionu Karpaty – „Łupkowskie Strzelby”.
- W zawodach rywalizowało ponad stu polskich reprezentantów oraz zagraniczne delegacje z Czech, Litwy, Rumunii i Ukrainy.
- W konkurencji indywidualnej Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Krzysztof Basak zajął II miejsce.
W dniach 11–12 czerwca 2026 roku na strzelnicy w Łupkowie odbyła się XVII edycja Międzynarodowych Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych „Łupkowskie Strzelby 2026”, objęta patronatem honorowym Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. W zawodach wzięło udział ponad stu polskich reprezentantów oraz zagraniczni przedstawiciele z Czech, Litwy, Rumunii i Ukrainy.
W wydarzeniu uczestniczyła Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele zagranicznych formacji penitencjarnych, kadra kierownicza Służby Więziennej, komendanci służb mundurowych, dowódcy Wojska Polskiego, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, Służby Celno-Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego, organizacji sportowych oraz związków zawodowych. Uczestnicy rywalizowali indywidualnie i drużynowo. Podkarpacką KAS reprezentował Dyrektor IAS w Rzeszowie oraz trzech funkcjonariuszy SCS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.
W rywalizacji indywidualnej o Puchar Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, Dyrektor IAS w Rzeszowie mł. insp. Krzysztof Basak znalazł się w ścisłej czołówce zajmując II miejsce.
Zawody tradycyjnie stanowiły sprawdzian umiejętności strzeleckich, sprawności fizycznej oraz odporności psychicznej uczestników. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała doświadczona kadra sędziowska. Dodatkowym elementem wydarzenia była prezentacja nowoczesnego sprzętu i rozwiązań technologicznych przeznaczonych dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa.